Po řece Otavě za vorem vor

15.05.2024

Město Písek připravuje bohatý program o fenoménu vorařství. V pátek 17. května bude ve 14 hodin otevřena galerie na náplavce řeky Otavy u Kamenného mostu -  sochy z písku v Písku na téma voroplavba - příběh dřeva, řeky a lidí od vody.  Již od loňského června je na prostranství před Kulturním domem k vidění ukázka vorové tabule, která byla v polovině dubna doplněna výstavními panely k tématu Voroplavba na Otavě. Během letních prázdnin se uskuteční cyklus pořadů s přednáškami o voroplavbě, hraním plaveckých písniček a tvůrčími dílnami.

Harmonogram akcí najdete na https://www.pisek.eu/cs/po-rece-otave-za-vorem-vor/

Je nám ctí, že jsme byli přizvání ke spolupráci na vorařských (plaveckých) akcích a těšíme se na vás v sobotu 13. července a v sobotu 17. srpna 2024!


Fenoménu vorařství se dotknou i další tradiční akce, jako je Mezinárodní setkání harmonikářů (6. dubna), Duhové divadlo (12.–15. června) nebo Mezinárodní folklorní festival (22.–25. srpna). Galerie Dragoun pak na 25. května připravila rodinný malířský workshop "Vory na Otavě – malovaný příběh" a v září se můžete těšit na výstavu vzniklých děl.


Zpět na  AKTUALITY.