Po stopách vltavských plavců 2022

14.03.2022

Dne 31. 3. 2022 v 10:00 hodin vyplují nejstarší aktivní plavci v Čechách Václav Chalupa a Radek Šťovíček od Lannovy loděnice v Českých Budějovicích na letošní 1000 km dlouhou poutní plavbu do Hamburku. Plavba je věnována patronu "lidí od vody" sv. Janu Nepomuckému ("V bouři, na vodě a vlnách, Svatý Jane opatruj nás" bylo vepsáno na praporu plavců "prameňáků") a všem vltavským plavcům, kteří plouli vory do německých měst a až do Hamburku. Hlavně pak vzpomínce na jednoho z nich, posledního pamětníka pana Václava Husu z jihočeské Hladné, v jehož rodině byla tradice voroplavby už od roku 1826.

V barvách jejich současného veslařského klubu VBK Lipno poveslují R. Šťovíček a V.Chalupa úvodní prolog na Purkarec, kde VOROPLAVBA Radek Šťovíček bude v předvečer slavnostního vyplutí pořádat koncert věnovaný 120. výročí založení Spolku Vltavan v Purkarci. 

Koncert připomene tradici bohoslužeb k patronu plavců sv. Janu Nepomuckému, konaných před každou plaveckou sezónou a 120. výročí založení Spolku Vltavan v Purkarci. Koncertu se zúčastní členové Spolku Vltavan v Purkarci ve spolkových krojích, kteří během koncertu vystaví zápis o založení Spolku Vltavan v Purkarci z 1. 4. 1902 a původní historický Spolkový prapor z r. 1904, jehož kmotrou byla kněžna Ida ze Schwarzenbergu.PLÁN PLAVBY

1. 4. 2022, v den 120. výročí založení spolku Vltavan Purkarec, v 9:30 hodin vypluje Radek Šťovíček za podpory příznivců voroplavby na svou poutní plavbu.
Stejně jako staří plavci na vorech popluje i Radek Šťovíček na své veslici 3 týdny. Týden plavby je plánován na území České republiky po Vltavě a po Labi. Zajímavou zastávkou bude Davle 4.4., kde si místní spolek Vltavan připomíná letos své 125. výročí založení. 8.4. v Hřensku překročí hranice mezi Českem a Německem a dva týdny bude trvat, než jeho plavba v přístavním městě Hamburk 21.4. skončí. Celou trasu plavby Po stopách vltavských plavců 2022 provesluje šéf "vrátný" společnosti VOROPLAVBA.CZ Radek Šťovíček, kterého budou etapově doprovázet a podporovat jeho kolegové a kamarádi z veslování.

Plavbu šéfa "vrátného" můžete sledovat na: https://www.facebook.com/voroplavba/?ref=bookmarks