Úspěšně zdolaná 980 km dlouhá plavba České Budějovice - Hamburk

30.04.2022

Obrovská gratulace VOROPLAVBA Radek Šťovíček! Letošní mimořádný ročník akce PO STOPÁCH VLTAVSKÝCH PLAVCŮ završen a plánovaná plavba z Purkarce v jižních Čechách do Hamburku (s neplánovaným aprilovým počasím všeho druhu) úspěšně zakončena! 

Délka plavby 3 týdny odpovídala době, kterou plavci (voraři) dříve dopravovali dřevo a jiný náklad (například i ryby) z jižních Čech do Hamburku. 

A jaká byla plavba Po stopách vltavských plavců 2022 a jaké dojmy má z vlnek Vltavy a vln Labe veslař a voroplavec Radek Šťovíček, který provesloval na skifu starou vorařskou cestu a tím nejen připomenul toto náročné řemeslo, ale i uctil patrona Sv. Jana Nepomuckého a všechny lidi od vody?  Reportáž ČT 24 najdete ZDE. Je nám velkou ctí, že plavba byla věnována památce Václava Husy. DĚKUJEME! Rodina Husů děkuje také za to, že výtěžek z této plavby Radek Štovíček věnuje Domovu seniorů v Bechyni, kde Václav Husa žil.

Fotografie ze zahájení minulých ročníků poutních plaveb PO STOPÁCH VLTAVSKÝCH PLAVCŮ,  s Václavem Husou (1930-2021). Loňskou plavbu ještě stihl zahájit, 4.5. 2021 nastupoval na vor v silném dešti se slovy "Plout se musí...".


Zpět na přehled aktualit: