Vzpomínky nezatopené plují za čtenáři

10.03.2024

Třetí díl ediční řady "Vorařský rod Husů z Hladné" již v prodeji! Knihu "VZPOMÍNKY NEZATOPENÉ"  s láskou sepsala  Anna Husová (1938), dcera plavce a vrátného Vojtěcha Husy a sestra Václava Husy, donedávna nejstaršího voraře v Čechách. V knize vzpomíná na život u řeky Vltavy před Orlickou přehradou - na svůj domov na Hladné u Albrechtic nad Vltavou, na své rodiče, na svého milovaného strýce, mezinárodního vrátného Josefa Husu a na své bratry. Také na pana Václava Seidla, který v době jejího dětství a dospívání z Prahy jezdil na Hladnou jako letní host a fotografoval život na vodě a kolem vody. V knize "Vzpomínky nezatopené" se přeneseme v čase a budeme sledovat život u řeky Vltavy na Hladné v jednotlivých ročních obdobích, všímat si radostí i starostí lidí, které spojovala láska k řece a k přírodě. A tak se ocitneme na vazišti vorů a pak hned na přívozu nebo se budeme procházet po vltavských stráních a zadíváme se na nespoutanou "starou řeku". Vzpomínky plynou jak barevný film …

Ilustracemi k tématice vorařství knihu knihu doplnil Tomáš Daněk.

Informace o celé ediční řadě "Vorařský rod Husů" najdete ZDE


Ukázky z knihy:


Knihu můžete koupit v síti KOSMAS , nebo přes e-shop nakladatelství Mare-Czech.

Nebo si ji můžete objednat u nás (cena 280,-Kč). Budete-li chtít, i s podpisem nebo věnováním od autorky. Stačí vyplnit formulář níže.

Informace o celé ediční řadě "Vorařský rod Husů" najdete ZDE.


Na valné hromadě spolku Vltavan v Davli dne 10. března 2024 se konal křest knihy VZPOMÍNKY NEZATOPENÉ , a to přímo vodou z Vltavy.


Zpět na AKTUALITY.